soubor staré hudby - České Budějovice

NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY SOUBORU JSOU NYNÍ DOSTUPNÉ NA ADRESE:

 www.cantusfirmus.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informace o nás

Soubor Cantus Firmus byl založen v roce 1994 v Českých Budějovicích. Zakládajícími členy souboru byly dvě manželské dvojice - Petra a Martin Kaňkovi a Petra a Vít Podroužkovi.

Cantus Firmus vystupoval na vernisážích a menších koncertech a také na mších při větších církevních svátcích.


V roce 1995 jsme natočili v Růženeckém kostele demokazetu s vánočními písněmi a koledami.

Na tuto nahrávku pak navázalo v roce 1996 studiové demo CD Alleluja s širším nástrojovým obsazením, na kterém se objevily  již náročnější duchovní skladby z období renesance a baroka. Po narození dětí se činnost souboru na čas pozastavila.

 

 

V současném složení působí Cantus Firmus od roku 2001. Orientujeme se převážně na duchovní a společenskou hudbu hlavně z období renesance a raného baroka. Ve svém repertoáru máme ale i upravené české a moravské lidové písně a též písně na irské a keltské motivy. Nově uvádíme i černošské gospely a spirituály a pouštíme se i do a capella swingových písní. Několik duchovních skladeb je i od současných autorů.
Účinkujeme pravidelně při nedělních mších v českobudějovickém klášterním kostele Obětování Panny Marie a příležitostně v některých jihočeských farnostech.

Kromě toho hrajeme a zpíváme na adventních, vánočních a velikonočních koncertech a též na vernisážích, klubových vystoupeních, svatbách a při dalších podobných příležitostech v Českých Budějovicích a okolí.

 

 

 

Kontakt

Vít Podroužek

vit.podrouzek@volny.cz

Cantus Firmus z. s.
Ing. Vít Podroužek
V Oblouku 9
370 01 České Budějovice

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode